lycamobile.mk Report : Visit Site


 • Ranking Alexa Global: # 1,049,654,Alexa Ranking in Macedonia is # 884

  Server:Microsoft-IIS/7.5...
  X-Powered-By:ASP.NET

  The main IP address: 185.13.105.164,Your server United Kingdom,London ISP:Lycatel Distribution UK Limited  TLD:mk CountryCode:GB

  The description :lycamobile го нуди најдобриот припејд сим бесплатно со евтини цени за меѓународни повици во македонија.нарачајте го вашиот sim и плаќајте колку користите во македонија...

  This report updates in 21-Jun-2018

Technical data of the lycamobile.mk


Geo IP provides you such as latitude, longitude and ISP (Internet Service Provider) etc. informations. Our GeoIP service found where is host lycamobile.mk. Currently, hosted in United Kingdom and its service provider is Lycatel Distribution UK Limited .

Latitude: 51.508529663086
Longitude: -0.12574000656605
Country: United Kingdom (GB)
City: London
Region: England
ISP: Lycatel Distribution UK Limited

the related websites

  lycamobile.com lycamobile.ie lycamobile.co.za lycamobile.es lycamobile.it lycamobile.se lycatelecom.in lycamobile.ua mobilecoverage.net 

HTTP Header Analysis


HTTP Header information is a part of HTTP protocol that a user's browser sends to called Microsoft-IIS/7.5 containing the details of what the browser wants and will accept back from the web server.

Content-Length:53580
Content-Encoding:gzip
Set-Cookie:ASP.NET_SessionId=trrania0ffee2p3bcbj0f3nq; path=/; HttpOnly
Expires:-1
Vary:Accept-Encoding
X-Powered-By:ASP.NET
Server:Microsoft-IIS/7.5
Pragma:no-cache
Cache-Control:no-cache, no-store
Date:Thu, 21 Jun 2018 15:48:23 GMT
Content-Type:text/html; charset=utf-8

DNS

soa:ns1.brandshelter.com. tech.brandshelter.com. 2018011701 10800 3600 604800 300
txt:"MS=ms58924597"
ns:ns5.brandshelter.us.
ns3.brandshelter.info.
ns2.brandshelter.de.
ns4.brandshelter.net.
ns1.brandshelter.com.
ipv4:IP:185.13.105.164
ASN:31404
OWNER:LYCATEL-AS, GB
Country:GB
mx:MX preference = 10, mail exchanger = mx3.switchwareltd.com.
MX preference = 10, mail exchanger = mx2.switchwareltd.com.

HtmlToText

корпоративно lycamobile македонија австралија австрија белгија данска франција велика британија германија хонг конг италија   macedonia -- холандија украина ирска норвешка полска португалија романија јужна африка камерун -- шведска тунис швајцарија сад шпанија / english пребарај да ја регистрирате вашата сим, повикајте (079)1212 бесплатно други прашања 1210 ( се наплаќа ) lycamobile македонија смени земја австралија австрија белгија данска франција велика британија германија хонг конг италија   macedonia -- холандија украина ирска норвешка полска португалија романија јужна африка камерун -- шведска тунис швајцарија сад шпанија / english да ја регистрирате вашата сим, повикајте (079)1212 бесплатно други прашања 1210 ( се наплаќа ) пребарај почетна надополнување цени пакети понуди помош мојот lycamobile бесплатна сим картичка регистрирај се / најави се препорачај на другар помош логирај се / најави се брзо надополнување регистрирај се / најави се национални цени меѓународни цени роаминг национални интернет меѓународни бесплатни повици од lyca кон lyca броеви неограничени бесплатни повици кон lycamobile броеви во светот бесплатни разговори кон украина бесплатни разговори кон јужна африка поставки за мобилен интернет пронајдете продавница како се користи често поставувани прашања контактирајте нè претплатнички договор tрансфер на вашиот број логирај се / најави се регистрирај се / најави се препорачај на другар останете поврзани без обврски дознај повеќе неограничени бесплатни повици и смс пораки кон lycamobile броеви во македонија дознај повеќе со секое надополнување неограничени бесплатни повици кон lycamobile броеви во сад, европа, австралија, јужна африка, тунис и украина дознај повеќе со секое надополнување останете поврзани платете помалку, добијте повеќе интернет! дознај повеќе без обврски твој интернет. твоја работа. жешка понуда со 30% попуст на lyca mini дознај повеќе без обврски неограничени бесплатни повици кон lycamobile броеви во украина со секое дополнување на сметката дознај повеќе неограничени бесплатни повици кон lycamobile броеви во јужна африка со секое дополнување на сметката дознај повеќе дознај повеќе уживајте со неограничени национални минути и повеќе со нашиот пакет weekly 149 дознај повеќе уживајте со неограничени национални минути и повеќе со нашиот пакет data 99 нарачајте бесплатна сим нов кopиcник на lycamobile? придружете ни се денес нарачајте бесплатна сим придружете ни се зборувај најевтино активирај ја твојата сим картичка започни да ги користиш нашите услуги веднаш надополни надополни онлајн мојот lycamobile лесно надополнување евтини меѓународни повици нови и постоечки клиенти треба да се пријават со пишување на текст spar на 2525 за да се квалификуваат да ги добијат погореспоменатите посебни тарифи. важи 30 дена. клиентот треба да се пријавува за посебните тарифи еднаш секои 30 дена. кликнете тука да ги проверите нашите стандардни тарифи на estonia special mobiles.   важечко од 01.11.2014) сите тарифи се важечки од 12/05/2015 до 31/05/2015. -- од македонија до -- фиксна телефонија (по минута) мобилна (по минута) lyca кон lyca (по минута / по смс) смс (по смс) одберете еден од нашите неверојатни пакети нашите пакети ви овозможуваат неверојатна комбинација на најевтини минути за интернционални повици, смс и интернет. terms and conditions lycamobile пакети 749 ден. 499 ден. /30 дена (rollover plan) (12 months guaranteed price) lyca maxi national mins international mins неограничени mins international calls неограничени национални минути неограничени national sms неограничени national sms international text неограничени национални смс 3 gb -- 5 gb национален интернет повеќе купете тука нов корисник постоечки корисник 499 ден. 349 ден. /30 дена (rollover plan) (12 months guaranteed price) lyca mini plus 100 национални минути international mins mins international calls unlimited onnet mins 100 национални смс 100 национални смс international text unlimited onnet text 1 gb -- 1 gb национален интернет повеќе купете тука нов корисник постоечки корисник 699 ден. 489 ден. /30 дена (rollover plan) (12 months guaranteed price) lyca midi 100 200 национални минути 24,99 mkd -- 489 ден. /30 дена (rollover plan) (12 months guaranteed price) lyca midi international mins национални минути international calls onnet mins unlimited lyca to lyca sms international text unlimited onnet text 2 gb национален интернет повеќе бесплатна сим картичка постоечки корисник купи тука -- international calls onnet mins unlimited lyca to lyca sms 50 200 национални смс international text unlimited onnet text 2 gb -- 2 gb национален интернет повеќе купете тука нов корисник постоечки корисник 1299 ден. 899 ден. /30 дена (rollover plan) (12 months guaranteed price) lyca mega 60 меѓународни минути [повеќе] national mins 60 international mins неограничени mins international calls неограничени национални минути неограничени national sms 60 меѓународни минути [повеќе] national mins 60 international mins неограничени mins international calls неограничени национални минути неограничени national sms неограничени national sms international text неограничени национални смс 6 gb -- 2 gb национален интернет повеќе купете тука нов корисник постоечки корисник разгледај ги сите пакети евтини повици од македонија до цени на повик за минута погледнете повеќе цени на повик за минута препорачај пријател од светот денес! како да се придружиш кон lycamobile придружете ни се дознај повеќе регистрирајте ја вашата картичка дознај повеќе најави се и надополни дознај повеќе already a retailer? more information нови специjални понуди регистрираj се сега за ексклузивни понуди, вип карти и повеќе пријавување најдете ја најблиската продавница поштенски број/локација * внесете го поштенскиот број на областа што сакате да ја пребарате. ве молиме внесете го посакуваниот поштенски број/локација растојание * 1 километри 2 километри 5 километри 10 километри 15 километри 25 километри 50 километри 50+ километри километри ве молиме изберете растојание. пребарај за * сим надополни директно надополнување изберете го типот на продавница што го барате ве молиме изберете пребарај за внесете ги знаците во полето за текст како што е покажано на сликата * внесете го знакот во полето за текст како што е покажано на сликата внесете ги знаците како што е прикажано на сликата * внесете ги знаците како што е покажано на сликата за да го комплетирате вашето барање пребарај first page prev 1 од 1 next last печати lycamobile листа за меѓународна тарифа листа на национални тарифи роаминг бесплатна сим каричка tрансфер на вашиот број евтини повици во странство евтини повици кон полска евтини повици кон русија евтини повици кон романија евтини повици кон бугарија евтини повици кон србија евтини повици кон хрватска евтини повици кон унгарија евтини повици кон турција општа група мапа на сајтот за нас услови за користење користење на веб страната заштита на приватност lycamobile критики соопштение за јавноста претплатнички договор референтна понуда за интерконекција помош интернет поставки пронајдете продавница како се користи често поставувани прашања контактирајте не други услуги lycatv lycatel lycatalk мапа на сајтот за нас услови за користење заштита на приватност group site lycamobile corporate © lycamobile 2017 назад на врвот лизгај надолу live broadcast - live audio broadcast of psl t20 please fill in the form below to get your free live stream * this is a mandatory field new user: name * email * password * confirm password * agree to marketing communications select your country * please select australia austria belgium denmark france germany ireland italy netherlands norway poland portugal spain sweden switzerland united kingdom united states submit returning user: login email: * password: * forgot password? please note: only one login can be used per user. start streaming enter your registered email id * back submit

URL analysis for lycamobile.mk


https://www.lycamobile.mk/mk/gunstige-anrufe-nach-turkei
https://www.lycamobile.mk/mk/mobilewebsettings
https://www.lycamobile.mk/mk//javascript:reloadiframe();
https://www.lycamobile.mk/mk/termsandconditions
https://www.lycamobile.mk/mk/free-calls-to-ukraine
https://www.lycamobile.mk/mk/faq
http://www.lycamobile.mk/sysimages/mediamanager/subscriber%20agreement.pdf
https://www.lycamobile.mk/mk/internationalrates
https://www.lycamobile.mk/mk//contact-us
https://www.lycamobile.mk/mk/resellers
https://www.lycamobile.mk/mk/bundle?id=nt
https://www.lycamobile.mk/mk/reviews
https://www.lycamobile.mk/mk/specialoffer
https://www.lycamobile.mk/mk/free-calls
https://www.lycamobile.mk/mk/sitemap
lycamobile.co.uk

Whois Information


Whois is a protocol that is access to registering information. You can reach when the website was registered, when it will be expire, what is contact details of the site with the following informations. In a nutshell, it includes these informations;

% This is the RIPE Database query service.
% The objects are in RPSL format.
%
% The RIPE Database is subject to Terms and Conditions.
% See http://www.ripe.net/db/support/db-terms-conditions.pdf

%ERROR:201: access denied for 2600:3c03:0:0:f03c:91ff:feae:779d
%
% Sorry, access from your host has been permanently
% denied because of a repeated excessive querying.
% For more information, see
% http://www.ripe.net/data-tools/db/faq/faq-db/why-did-you-receive-the-error-201-access-denied

% This query was served by the RIPE Database Query Service version 1.91.2 (ANGUS)SERVERS

  SERVER mk.whois-servers.net

  ARGS lycamobile.mk

  PORT 43

  TYPE domain

DOMAIN

  NAME lycamobile.mk

NSERVER

  NS5.BRANDSHELTER.US 192.95.17.188

  NS3.BRANDSHELTER.INFO 94.23.156.156

  NS2.BRANDSHELTER.DE 188.165.164.191

  NS4.BRANDSHELTER.NET 192.95.19.131

  NS1.BRANDSHELTER.COM 178.33.33.199

  REGISTERED yes

Go to top

Mistakes


The following list shows you to spelling mistakes possible of the internet users for the website searched .

 • www.ulycamobile.com
 • www.7lycamobile.com
 • www.hlycamobile.com
 • www.klycamobile.com
 • www.jlycamobile.com
 • www.ilycamobile.com
 • www.8lycamobile.com
 • www.ylycamobile.com
 • www.lycamobileebc.com
 • www.lycamobileebc.com
 • www.lycamobile3bc.com
 • www.lycamobilewbc.com
 • www.lycamobilesbc.com
 • www.lycamobile#bc.com
 • www.lycamobiledbc.com
 • www.lycamobilefbc.com
 • www.lycamobile&bc.com
 • www.lycamobilerbc.com
 • www.urlw4ebc.com
 • www.lycamobile4bc.com
 • www.lycamobilec.com
 • www.lycamobilebc.com
 • www.lycamobilevc.com
 • www.lycamobilevbc.com
 • www.lycamobilevc.com
 • www.lycamobile c.com
 • www.lycamobile bc.com
 • www.lycamobile c.com
 • www.lycamobilegc.com
 • www.lycamobilegbc.com
 • www.lycamobilegc.com
 • www.lycamobilejc.com
 • www.lycamobilejbc.com
 • www.lycamobilejc.com
 • www.lycamobilenc.com
 • www.lycamobilenbc.com
 • www.lycamobilenc.com
 • www.lycamobilehc.com
 • www.lycamobilehbc.com
 • www.lycamobilehc.com
 • www.lycamobile.com
 • www.lycamobilec.com
 • www.lycamobilex.com
 • www.lycamobilexc.com
 • www.lycamobilex.com
 • www.lycamobilef.com
 • www.lycamobilefc.com
 • www.lycamobilef.com
 • www.lycamobilev.com
 • www.lycamobilevc.com
 • www.lycamobilev.com
 • www.lycamobiled.com
 • www.lycamobiledc.com
 • www.lycamobiled.com
 • www.lycamobilecb.com
 • www.lycamobilecom
 • www.lycamobile..com
 • www.lycamobile/com
 • www.lycamobile/.com
 • www.lycamobile./com
 • www.lycamobilencom
 • www.lycamobilen.com
 • www.lycamobile.ncom
 • www.lycamobile;com
 • www.lycamobile;.com
 • www.lycamobile.;com
 • www.lycamobilelcom
 • www.lycamobilel.com
 • www.lycamobile.lcom
 • www.lycamobile com
 • www.lycamobile .com
 • www.lycamobile. com
 • www.lycamobile,com
 • www.lycamobile,.com
 • www.lycamobile.,com
 • www.lycamobilemcom
 • www.lycamobilem.com
 • www.lycamobile.mcom
 • www.lycamobile.ccom
 • www.lycamobile.om
 • www.lycamobile.ccom
 • www.lycamobile.xom
 • www.lycamobile.xcom
 • www.lycamobile.cxom
 • www.lycamobile.fom
 • www.lycamobile.fcom
 • www.lycamobile.cfom
 • www.lycamobile.vom
 • www.lycamobile.vcom
 • www.lycamobile.cvom
 • www.lycamobile.dom
 • www.lycamobile.dcom
 • www.lycamobile.cdom
 • www.lycamobilec.om
 • www.lycamobile.cm
 • www.lycamobile.coom
 • www.lycamobile.cpm
 • www.lycamobile.cpom
 • www.lycamobile.copm
 • www.lycamobile.cim
 • www.lycamobile.ciom
 • www.lycamobile.coim
 • www.lycamobile.ckm
 • www.lycamobile.ckom
 • www.lycamobile.cokm
 • www.lycamobile.clm
 • www.lycamobile.clom
 • www.lycamobile.colm
 • www.lycamobile.c0m
 • www.lycamobile.c0om
 • www.lycamobile.co0m
 • www.lycamobile.c:m
 • www.lycamobile.c:om
 • www.lycamobile.co:m
 • www.lycamobile.c9m
 • www.lycamobile.c9om
 • www.lycamobile.co9m
 • www.lycamobile.ocm
 • www.lycamobile.co
 • lycamobile.mkm
 • www.lycamobile.con
 • www.lycamobile.conm
 • lycamobile.mkn
 • www.lycamobile.col
 • www.lycamobile.colm
 • lycamobile.mkl
 • www.lycamobile.co
 • www.lycamobile.co m
 • lycamobile.mk
 • www.lycamobile.cok
 • www.lycamobile.cokm
 • lycamobile.mkk
 • www.lycamobile.co,
 • www.lycamobile.co,m
 • lycamobile.mk,
 • www.lycamobile.coj
 • www.lycamobile.cojm
 • lycamobile.mkj
 • www.lycamobile.cmo
Show All Mistakes Hide All Mistakes